İnebolu Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

İnebolu tarihi hakkında bilgi veren, gezip görülecek yerler hakkında fikir edinmenizi sağlayan, İnebolu ve çevresinde yapılabilecek aktiviteleri anlatan İnebolu tanıtım sayfası.
 
 
İnebolu Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar MÖ 6. yy'da Miletler tarafından Poyraaltı adıyla bir kıyı kolonisi olarak kurulan İnebolu'nun İyonlular zamanında İonopolis olan adı, Selçuklular zamanında İnebolu olarak değiştirilmiştir.

Kurtuluş Savaşı'nda silah ve mühimmatın Anadolu'ya ulaşmasında önemli görevler üstlenen İnebolulular, Yunan işgaline karşı cesurca karşı koymalarının ödülü olarak 11 Şubat 1924'de TBMM'den İstiklal Madalyası almışlardır.

 
 
 

İnebolu Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Siz de İnebolu için bir öneri ekleyin
İnebolu Abaş Tepesi
İnebolu Abaş Tepesi
Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde bulunan Abaş Tepesi eski döneminde Abraş olarak bilinirdi. İnebolu'nun en güzel görüntülerini manzarasında sunan İnebolu Abaş Tepesi, içerisinde birçok kalıntı bulundurmaktadır. Özellikle Avara Mahallesindeki görülen sütun başlıklı [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 28 Haziran 2012, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
İnebolu Geriş Tepesi
İnebolu Geriş Tepesi
Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde bulunan Geriş Tepesi, ilçenin güneyinde kalmaktadır ve Trekking tutkunlarının vazgeçilmez bölgeleri arasındadır. Yüksekliği 495 metre olan bu tepe, bir kale kalıntısını içinde barındırır. Aynı zamanda bir manastır [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 28 Haziran 2012, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
İnebolu
İnebolu
Kastamonu sahilinde yer alan ilçe özellikle Mayıs-Ekim döneminde görülmeye değer. Bu dönemde İnebolu'da güneşin denizden doğup denizden battığını görebilirsiniz. Batı Karadeniz'e özgü ılıman iklimin ve sarp coğrafyanın güzellikleri sadece görsellikle [Yazının Devamı]

Defne Öz - 23 Şubat 2011, Çarsamba - Yorum Sayısı : 0
 
 
Gezgin Yorumları
 
En yakın zamanda ilk kez İnebolu'yu karavanımla gezeceğiz, oradan var oluşumuza büyük katkı sağlayan zafer yolundan Ankara'ya. Herkese selamlar.
Nihat Kaya l 7 Mayıs 2014, Çarsamba 13:00 l  
 
Yiğitler otağı şehitler dergahı memleketim dünya durdukça varol inşallah.
huseyın özer l 21 Nisan 2012, Cumartesi 10:00 l  
 
 
Peki İnebolu hakkında sen neler düşünüyorsun?

En Çok Beğenilen Oteller
 
En Çok Yorumlanan Oteller
 
En Çok Beğenilen Mekanlar
 
 
 
Birçok tatil anlayışına hitap eden bir yörede tatil yapmak istiyorsanız Kastamonu Otelleri sayfasını ziyaret edin.

İstanbul'dan Alaçatı ne kadar uzaklıkta? İstanbul Alaçatı Arası Kaç Kilometre? sayfamızı inceleyin, hem mesafe hem de yol tarifi hakkında bilginiz olsun.

Yeşillikler içerisinde doğa ile başbaşa keyifli bir tatil için Ayder Yaylası Otelleri sayfasını inceleyin.

Seyahat Tüyoları